najwyższy budynek na świecie w budowie

Najwyższy budynek na świecie jest w budowie powstanie w Dubaju stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oddanie go do użytku planowane jest na koniec 2020 roku. Będzie on stanowił główną atrakcją turystyczną i biznesową miasta, a swojego dotychczasowego poprzednika-rekordzistę Burdż Chalifa przebije o 100 metrów wysokości. Drapacz chmur ma liczyć 928 metrów i nosić nazwę Dubai Creek Tower.
Inspiracją do projektu budowli który wykonała hiszpańsko-szwajcarski pracownia architektoniczna Santiago Calatrava był kwiat Lili, budynek oprócz kwiatu ma kojarzyć się także z minaretem, czyli wierzą stawianą przy meczetach, z której wierni w muzułmańskiej tradycji nawoływani są do codziennej modlitwy.
Koszt budowy tego wieżowca jest nie mały szacowany jest na około miliard dolarów, co w przeliczeniu stanowi około 4 miliardy złotych. Wieżowiec ma dominować nad obecnie najwyższym na świecie, który także umiejscowiony jest w Dubaju.
Najwyższy budynek na świecie w budowie ma za zadanie zachwycać również wyrafinowanym wnętrzem, planowany jest aby poza luksusową częścią mieszkalną znajdował się tam elegancki i wystawny hotel wraz z wykwintną restauracją i ogromną salą konferencyjną, taras widokowy z którego można będzie zachwycać się panoramą Dubaju oraz widok na park narodowy słynący z zamieszkujących tam różowych flamingów. Wiele osób twierdzi że Dubai Creek Tower to będzie pomnik powstały dla świata i ikona architektoniczna XXI wieku.
Budową wieżowca zajmuje się przedsiębiorstwo ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Emaar Properties, które podkreśla że budowla ta to hołd dla ogromnej energii i optymizmu jaki kojarzy się z Dubajem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Najwyższy budynek na świecie w budowie ma być charakterystycznym na całym świecie punktem orientacyjnym, który podkreśli ambicję i rozwój Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Budowla ta planowana jest jako centralny element serca starego Dubaju czyli Dubai Creek.
Planowane otwarcie i oddanie do użytku budynku jest na targi Expo w Dubaju w 2020 roku.

Witaj! Mój zawód to też moja pasja, od lat prowadzę biuro rachunkowe i współpracuje z wieloma przedsiębiorcami. Tajniki księgowości to moja codzienność dlatego postanowiłem prowadzić tego bloga, żeby pomóc tobie w prawidłowej interpretacji przepisów. Jeśli masz jakieś pytania zostaw komentarz lub napisz do mnie za pomocą formularza kontaktowego! Postaram się Ci pomóc.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.